20.3.2016

  • Nefunkční formulář na webu – na webu byl doteď nefunkční formulář v sekci kontakt a na objednávku mláďat. Velice se omlouvám všem, kteří mě přes tyto formuláře kontaktovali, ale bohužel mě žádná ze zpráv nedorazila. Na tento problém mě upozornil až jeden z majitelů. Nyní je již vše v pořádku opraveno a zprávy už mi z těchto formulářů normálně chodí.
  • Jaro přichází – konečně i k nám přichází jaro! Máme 2 nové vrhy, ale oba jsou již zcela zamluveny. Ale nezoufejte, máme březí samičku Geertje a Taru (a snad i Omelettu). A snad budou brzy březí i další samičky. Na tyto plánované vrhy bereme předběžné rezervace.
  • Noví chovní křečíci – z Holandska k nám přicestovali 3 noví křečíci z chovatelské stanice Sophie. Jedná se o sapphire merle samečka Narvina, agouti samečka Montyho a agouti samičku Abby. Brzy budeme mít doma i samičku Azalku z CHS Z Květnice (po naší samičce), 2 pearl samičky z CHS Pity a 4 sapphire a pearl křečíky ze Švédské CHS CM’s.

16.1.2016

  • Nový pořad Křečkovi – sledujte naše křečíky 24 hodin denně – z našich křečíků se staly mediální hvězdy! Sledujte co vyvádí 24 hodin denně! Více o nové reality show Křečkovi si přečtěte v našem článku.
  • Aktualizace sekce Zázemí – nafotili jsme nové fotografie našich ubikací, přidali jsme též náš veterinární dohled.
  • Nový článek Běhají křečci jen tak pro radost? – přečtěte si, co zjistili nizozemští vědci o běhaní hlodavců v kolotočích!
  • Aktualizace sekce Chovní křečíci – přidali jsme fotky našich nových mladých křečíků, kteří budou působit v budoucnu v našem chovu.
  • Aktualizace plánovaných vrhů – snad bychom měli mít březí 2 samičky. Kvůli zimě nám křečíci nechtějí zabřezávat…

31.12.2015

  • Nové vrhy – máme poslední nové vrhy za tento rok, další vrhy budou v lednu 2016 🙂 Z narozených vrhů za tento měsíc si momentálně vybírají zájemci, kteří měli rezervováno dopředu, až pak se uvidí, jestli budou i nějaká mláďata volná dále k prodeji (nejspíše nějací agouti z vrhu po Mirabelce a Jasperovi). Nicméně nemusíte mít obavy, máme v páru několik křečíků, tak snad se brzy narodí další vrhy 🙂 Některé samičky už mají velká bříška.
  • Přejeme vám šťastný Nový rok!

27.12.2015

  • Inspirace na výběh pro křečka – máte teď chvilku volna? Tak využijte čas a vyrobte svému křečkovi dokonalý výběh, který ho zaručeně potěší 🙂 A vy ho pak můžete pozorovat místo televize 😉 Mrkněte se na náš nový článek a inspirujte se fotkami výběhu ostatních chovatelů ze zahraničí.

18.12.2015

  • Velká aktualizace plánovaných vrhů – po novém roce bude opravdu z čeho vybírat co se týče malých křečíků 🙂 Máme v plánu spoustu nádherných vrhů ve všech barvách. Předběžně rezervace do pořadníku čekatelů na mláďata bereme již nyní. Nepropásněte si rezervovat Vašeho křečíka, pořadník se rychle plní… 😉
  • Šťastné a veselé Vánoce – přejeme vám všem šťastné a veselé prožití vánočních svátků a vše nejlepší do Nového roku! Cca od poloviny ledna roku 2016 se můžete těšit na větší aktivitu z naší strany (konec zkouškového období) – přibudou na web nové zajímavé články, informace a tipy a také fotografie našich křečíků.

29.11.2015

  • Aktualizace plánovaných vrhů – Přidala a upravila jsem naše nové vrhy. Bereme předběžné rezervace.
  • Aktualizace chovných křečíků – Přidala jsem naše nové posily do chovu a nafotila některé naše chovné křečíky.
  • Výstava v Holandsku – 3.12. odjíždíme směr Holandsko na výstavu zvířat do Houtenu (nebudeme od 3.12. do 7.12. na internetu). Vystavovat nebudeme, ale přivezeme si odtud několik nových křečíků do chovu ze Švédska a z Holandska po anglických liniích. Už se moc těšíme! 🙂
  • Nové vrhy – narodili se nám nové vrhy Z2 a A3. Máme stále volná miminka, která budou k odběru před Vánoci – skvělý vánoční dárek! Vybírejte 🙂

6.11.2015

  • Nový článek Křeček a jiná zvířata – snese se křeček s jinými zvířaty? Která ho mohou ohrozit? To vše Vám poví tento nový článek.
  • Aktualizace plánovaných vrhů – Přibyly nové plánované vrhy po našich mladých úspěšných šampionech a také po nových zvířatech ze zahraničí 🙂
  • Návštěva zvířecí výstavy v Holandsku – 6.12.2015 se chystáme znovu po letech na velkou mezinárodní zvířecí výstavu Expo Houten v Holandsku! Zatím zvažujeme, jestli nějaké křečíky přihlásíme na výstavu, protože většina našich šampionů je v očekávání miminek, ale ještě uvidíme 🙂 Každopádně si odtud přivezeme nové přírůstky do chovu a užijeme si zde spoustu zábavy s dalšími nadšenci do zvířat! 🙂

28.10.2015

  • Vítáme nová miminka – na svět přišly další vrhy: vrh W2 (rodiče Mandarin’s Cinnamon x Tinytail’s Mousse au Chocolat), X2 (rodiče Mandarin’s Mirabelka x Tinytail’s Espresso) a Y2 (rodiče Unique’s Ophelia x Mandarin’s Illegal Hamster). Dokonce budeme mít asi i pár mláďátek volných v barvách agouti a možná i sapphire, tak kdo by měl zájem, honem, hlaste se 🙂
  • Aktualizace plánovaných vrhů – Na miminka stále čekáme od párů Mandarin’s Ginger Cookie x Unique’s Jasper a Mandarin’s Omeletta a Unique’s Calimero. Brzy přidám další plánované vrhy
  • Nová posila do chovu – plánujeme do konce roku nové křečíky do chovu z Finska, Švédska a Holandska (po anglických a švédských předcích) ve všech barvách. Už se na ně moc těšíme! 🙂

14.10.2015

  • Křeččí baby boom bude pokračovat – brzy očekávám narození vrhu W po Mandarin’s Mirabelce a Unique’s Calimerovi, dále vrhu po Mandarin’s Cinnamon a Tinytail’s Mousse au Chocolat. V páru jsou také naše šampionka Mandarin’s Omeletta a Unique’s Calimero a Unique’s Ophelia a Mandarin’s Illegal Hamster, tak snad se co nejdříve zadaří na miminka i u nich.
  • Miminka rostou – Pomalu se nám začínají do nových domovů rozjíždět mláďátka z vrhu R2 a S2. Vrh U2 i V2 pěkně roste. Všechna miminka jsou nejspíše předběžně zamluvena.
  • Nový článek o standardu křečků a křečíků – Nejen psi, ale i křečci a křečíci mají svůj standard – tedy ideál, jak by měli vypadat. Chovatelé se snaží selekcí a výběrem vhodných partnerů co nejvíce přiblížit standardu. Dle standardu se pak hodnotí křečíci i na výstavách. Podívejte se, jak takový standard pro jednotlivé druhy vypadá, jaké barvy jsou uznané standardem a jak vlastně ideální křečíci mají vypadat.

2.10.2015

  • Křeččí baby boom pokračuje – 1.10.2015 se narodil vrh V2. Počet zatím nevíme – čekáme agouti a asi i sapphire prcky 🙂
  • Úspěch na výstavě našich odchovanců – naše odchovankyně Mandarin’s Nuddles vyhrála 1. místo v kategorii PET a její mladá majitelka Míša vyhrála soutěž o mladého vystavovatele. Moc jí gratulujeme a děkujeme za poskytnutí této krásné fotografie 🙂

Naše odchovankyně Mandarin’s Nuddles s její majitelkou Míšou – 1. místo PET + nejlepší mladý vystavovatel

27.9.2015

  • Křeččí baby boom – Konečně to u nás zase píská! Narodili se nám vrhy – R2, S2, T2 a včera i vrh U2.
  • Velký úspěch na výstavě – 26.9.2015 jsme navštívili 10. mezinárodní výstavu ČKK v Toulcově dvoře. Naši 3 křečíci – Mandarin’s Omeletta, Mandarin’s Quinley, Mandarin’s Quex – se zúčastnili kategorie KŘEČÍK STANDARD (posuzovatelka Viera Neizerová) a já jsem posuzovala kategorii KŘEČÍK PET. Tato jubilejní 10. výstava byla pro naše křečíky velmi úspěšná, v kategorii STANDARD jsme obsadili s našimi křečíky všechna 3 místa 🙂 Moc jsme si to užili a těšíme se na další výstavu v květnu roku 2016! Fotografie z výstavy naleznete na našem Facebookovém profilu.
  • Aktualizace sekce Ocenění – přidali jsme informace a fotografie našich vítězů 10. mezinárodní výstavy Českého křeččího klubu.
  • Aktualizace sekce Plánované vrhy – přidány nové plánované vrhy na podzim 2015.
10. mezinárodní výstava ČKK

1. místo KŘEČÍK STANDARD – Mandarin’s Omeletta

10. mezinárodní výstava ČKK

3. místo KŘEČÍK STANDARD – Mandarin’s Quinley

10. mezinárodní výstava ČKK

2. místo KŘEČÍK STANDARD – Mandarin’s Quex

15.9.2015

  • R2 se nenarodil – Bohužel vrh R2 se nepovedl. Samička miminka z neznámého důvodu (asi stres, byla to prvorodička) „zlikvidovala“. Proto tento vrh opakujeme a doufáme, že příště už bude vše OK.
  • Holky Kinder Paradiso a Iluska jsou březí – jupíí, Kinder Paradiso nám udělala radost a je březí s Jasperem – merle samečkem. Brzy tedy očekáváme 1. vrh MERLE v ČR! Pochlapil se i Calimero a jeho nevěsta Iluska je též březí 🙂 Tak snad budeme mít brzy zase v CHS baby boom! Držte nám palečky.

9.9.2015

  • Lotte má miminka = vítáme vrh R2 – Winterschatjes Lotte porodila v neděli 6.9.2015 miminka! Zatím nevím, kolik jich je, protože zůstala i s miminky u mých rodičů v bytě v Kroměříži, ale snad tento pátek ji pojedeme zkontrolovat.
  • Stěhujeme se do Brna – od neděle 6.9.2015 jsme se já a celá moje křeččí „banda“ přestěhovali do bytu do Brna, části Jundrov. Takže odteď nás naleznete v Brně. Ale nezoufejte, pokud máte blíž Kroměříž, i tam budeme cca 2x za měsíc jezdit, takže odběry miminek budou možné i v Kroměříži.
  • Nový článek na webu: Zastavme společně množírny – Jste také jedním z těch, kteří si kupují drobné domácí mazlíčky ve zverimexu nebo na burzách se zvířaty? Zvířata ve zverimexu často bydlí v pěkných čistých ubikacích a vypadají spokojeně. Ale zamysleli jste se někdy, odkud tato zvířata pochází? Čím si prošli? Co si nesou za geny a nemoci? Ne? Tak pak vám možná článek STOP množírnám otevře oči.
  • Páření vrhu U2 – 8.9.2015 proběhlo vášnivé páření rodičů vrhu U2 (tj. Ibbie a Mousse Au Chocolat) 🙂 Tak snad se do 3 týdnů dočkáme krásných perlových miminek! Držte palce.

3.9.2015

  • Lotte je březí – Winterschatjes Lotte už má bříško jako sud a brzy by měla porodit nadílku miminek 🙂 Bohužel Ginger Cookie nezabřezla (měla asi jen napapané bříško, teď ho má zase ploché), ale je pořád se samečkem, tak snad se brzy také zadaří. V páru máme ještě dalších 6 samiček. Počasí už má být chladnější, tak snad se křečíkům bude už chtít víc do „výroby“ miminek 🙂
  • Výstava křečků a křečíků v Praze – 26.9.2015 se uskuteční 10. mezinárodní výstava křečků a křečíků pořádaná Českým křeččím klubem. Opět bude v Praze v krásném prostředí Toulcova dvora. Určitě se přijďte podívat a nejlépe přihlašte i vaše křečky a křečíky! Naše CHS se samozřejmě výstavy také zúčastní jak se svými křečíky (koho vezmeme zatím ještě zvažujeme), tak také svou činností posuzovatele křečíků na výstavě 🙂 Už se těšíme! Přihlášky a informace o výstavě naleznete na stránkách ČKK.
vystava_ckk

Více informací o výstavě a přihlášky na stránkách Českého křeččího klubu.

1.9.2015

  • Aktualizace našich křečíků a plánů – dorazili jsme domů s našimi novými křečíky (import z Německa) a rovnou sestavili nové páry, tj. nové plánované odchovy. Doufáme, že bude brzy u nás doma zase veselo – „baby boom“ 🙂 Naše nové křečíky můžete shlédnout v sekci chovní křečíci.
  • Nový článek Křečík džungarský v přírodě – spousta z vás má doma jako mazlíčky křečíky džungarské, ale neuvědomuje si, že všichni pocházejí z odchycené skupinky křečíků z přírody. Víte, kde v přírodě džungaráčci žijí? Jak žijí a čím se krmí? Tímto článkem bych vám ráda alespoň malinko přiblížila přirozený život křečíků džungarských, abyste se do svých zvířátek dokázali lépe vcítit a pochopit jejich přirozené chování a potřeby.
7_wild

Unique’s Wild Max

7_ophelia

Unique’s Ophelia

7_calimero

Unique’s Calimero

22.8.2015

  • Dorazila nová posila do chovu – dnes za námi do Rakouska, kde jsem teď pracovně na týden, přijeli noví křečíci z Německa z CHS Unique’s 🙂 Všichni mají v krvi divoké křečíky z přírody. Náš cíl je teď zapojit tyto křečíky do našich linií pro oživení krve a zkvalitnění zdraví a délky života našich odchovanců.

6.8.2015

  • Aktualizace sekce Cíle – zpřehlednila a zaktualizovala jsem tuto naše cíle. Mrkněte, o co se momentálně v chovu snažíme!
  • Aktualizace Plánovaných vrhů – z důvodu malé změny cílů a záměrů (viz tabulka O co se aktuálně snažíme) naší CHS, jsem aktualizovala i naše plánované vrhy. Též plánujeme 1. vrh merle v ČR (vrh R2)! Doufáme, že se ve vrhu podaří odchovat i sapphire merle mláďata.

3.8.2015

  • Vytvořena sekce Novinky – zde můžete sledovat, co je u nás nového, co plánujeme a jaké jsou novinky na webu a v naší CHS. Díky této sekci Vám z dění naší CHS nic neunikne! 😉
  • Nový vrh Q2 – 25.7. se narodil vrh Q2 v počtu 7 mláďat. Matkou je Mandarin’s Cinnamon a otcem Mandarin’s Tasmanian Devil. Máme volnou už pouze jednu agouti samičku. K odběru ke konci srpna.
  • Merle křečíci poprvé v ČR – Naše CHS jako první importovala do ČR novou variantu u křečíků džungarských – vzor merle. V naší CHS momentálně bude žít sapphire merle samička Paradise Chloë a agouti merle sameček z Unique’s Jasper (jejich profily najdete v sekci Chovní křečíci). U této variety budeme pracovat na pěkném vzhledu, aby merle linie byly tak pěkné, jako naše ostatní linie (znovu se mi potvrdil fakt, že typově nejhezčí křečíci jsou ti naši. Import je fajn, ale málo kdy se podaří získat křečíky, kteří by typem předčili ty z naší CHS. I chovatelé ze zahraničí si naše křečíky velmi chválí, což mě moc těší :-)). Jak se říká: bez práce nejsou koláče! Momentálně jsme moc šťastni za to, že tyto křečíky máme v ČR! Merle je varieta dominantní, tzn. že stačí 1 merle rodič a 50 % potomstva je merle, což nám velmi v chovu pomůže a jsem si jistá, že brzy vyselektujeme a odchováme typově krásné merle křečíky.
  • Aktualizace sekce Chovní křečíci – Všichni naši chovní křečíci mají nové fotky. Winterschatjes Emma už nebude mít mláďátka. Také jsem vyřadila z chovných křečíků Mandarin’s Peppeho a Mandarin’s Montyho, kteří už si budou též užívat zasloužený důchod. Už u nás měli hodně vrhů. Bohužel divocí křečíci Alex a Fluffy oba po sobě odešli horkem – vypadá to, že snáší velmi špatně přesun z tepla do chladna, vypadalo to, jako kdyby měli záchvat 🙁 Bylo to nečekané a velmi rychlé. Nicméně naštěstí se nám podařilo domluvit nové divoké křečíky, kteří by snad 15.8. měli k nám docestovat.
  merle zbarvení

  Agouti merle sameček Unique’s Jasper

  merle zbarvení

  Znovu agouti merle sameček

  merle zbarvení

  Sapphire merle samička Paradise Chloë

  Za fotečky děkuji CHS Pity, která mi je v Praze přebrala.