O majitelce a historie CHS

Jmenuji se Bc. Eva Dudíková, je mi 23 let a pocházím z Kroměříže. Již odmalička bylo jasné, že bez zvířat nedám ani ránu. Moje dětství doprovázelo spoustu zvířat – pes, kočky, králíci, morčata, slepice, andulky, rybičky, myšky, křečci, morčata, osmák, činčila, potkani. Když si prohlédnu své fotoalbum z dětství, tak nenajdu fotku, kde bych nebyla se zvířaty.

Čím jsem byla starší, tím víc jsem propadala kouzlu těch korálkovitých očiček a plyšové srsti křečků a křečíků. Od roku 2005 se u mě vystřídalo spoustu různých druhů křečků a křečíků. Měla jsem i několik vrhů. Poté jsem „přešla“ na potkany (ale křečky měla stále) a založila si chovatelskou stanici potkanů Mandarin’s. Název mé CHS měl být původně úplně jiný, ale jelikož mi ho neschválili, tak jsem na počest mé mandarin (oranžové, hybridní) křeččí slečny Mandarinky pojmenovala mou CHS potkanů MANDARIN’S. Toto jméno poté zůstalo i naší křeččí CHS.

O nás v kostce

Majitelka CHS Mandarin's

Majitelka CHS Mandarin’s

  • Jsme první a jediná chovatelská stanice křečíků džungarských ve Zlínském kraji.
  • Jsme první CHS, která v ČR začala s chovem křečíků se vzorem Merle.
  • Jako jediní spolupracujeme s chovateli ze zahraničí – pravidelný import a export křečíků.
  • Naši křečíci se umisťují na předních příčkách výstav.
  • Zasadili jsme se o chov čistokrevných křečíků a informujeme veřejnost o hybridech.
  • Všechny naše linie křečíků jsou pravidelně zdravotně mapovány a kontrolovány.
  • Naši křečíci jsou krmeni kvalitních BIO krmením JR Farm určeným speciálně pro ně.

Spolupracujeme se zahraničními chovateli a pořád se vzděláváme

Zajímám se o genetiku, chov a veškeré informace ohledně křečků a křečíků. Jsem v kontaktu a spolupracuji s několika zkušenými zahraničními chovateli z různých koutů Evropy, se kterými si vyměňuji zkušenosti, informace, rady a tipy. Pátrám po nových informacích a článcích, které se zabývají chovem křečíků obecně, metodami chovu, průzkumy a ty poté aplikuji v mém chovu.

Nemnožíme, nýbrž chováme

Chovatelská stanice Mandarin’s se nezabývá bezhlavým rozmnožováním křečíků, na to jsou zverimexy a velkochovy, ale chovatelskou činností, tedy zkvalitňováním křečíků a linií. Vrhy uskutečňujeme pouze po jedincích, kteří jsou zdraví, bez špatných genů a rizik, dobře stavění, pěkného vzhledu a s přátelskou povahou. Mým cílem je odchovávat mláďata standardního vzhledu, proto si partnery pro mé chovné křečíky velmi dobře vybírám tak, aby se k sobě hodili a doplňovali se a z mláďat pak selektuji ty nejlepší do dalšího chovu. Většinu vrhů mám promyšlených už když si daného křečíka nechávám nebo kupuji. Z každého vrhu jdou max. 2-3 křečíci do chovu, zbytek vrhu jde jako mazlíčci do rodin. Tím chci zabránit tomu, aby v kruhů chovatelů nebylo spoustu zvířat na sebe příbuzných – jednak se pak stane to, že všechny linie budou na sebe příbuzné a nebude odkud brát nepříbuzná zvířata, ale také z toho důvodu, že pokud by se náhodou v linii objevil např. zdravotní problém, aby se nemusel zastavovat celý český či zahraniční chov.

Naše mláďata nejsou určena primárně jako chovný materiál do dalšího chovu a chovatelům na výstavy, ale jsou určena jako mazlíčci především pro „mazlíčkáře“ a rodiny s dětmi. Naším cílem je odchovávat zdravá a povahově vyrovnaná mláďata, která pak budou dlouho dělat radost jejich majitelům.
Mandarinka - jmenovkyně CHS

Mandarinka – jmenovkyně CHS

Naše CHS chová křečky a křečíky už od roku 2005, ale oficiální chovatelskou stanicí křečíků džungarských registrovanou v Českém Křeččím Klubu jsme se stali až 25.10.2011.

Naši křečíci mají veškerý komfort

Naši křečíci u nás žijí především jako naši mazlíčci a je jim dopřáván veškerý komfort. Naši křečíci bydlí v prostorných pěkně zařízených plastových boxech a jsou krmeni velmi kvalitní BIO stravou německé značky JR Farm. Chov je pro nás pouze taková „třešnička na dortu“.

Všichni naši křečíci jsou čistokrevného původu

Naším cílem je podílet se na rozšiřování a zkvalitňování základny čistokrevných křečíků džungarských v ČR. K chovu používáme výhradně čistokrevných (= nehybridních) křečíků džungarských z ověřených domácích i zahraničních linií a také divoké krve.

Naše chovatelská stanice se zaměřuje na křečíky ve všech třech standardních barvách: Agouti, Sapphire a Pearl (Sapphire i Agouti Pearl). Většina našich křečíků je Umbrous.

Každý vrh, který se narodí v naší CHS, je uvážený a vždy má nějaký cíl. Všechny naše odchované vrhy jsou do budoucna kontrolovány z hlediska zdraví a v případě problému je po uvážení celá linie stažena z chovu.

Majitele pro naše odchovaná mláďata si pečlivě vybíráme. Naše odchovaná mláďata jdou vždy jen do těch nejlepších podmínek k lidem, u nichž máme jistotu, že křečíkovi zajistí vše potřebné a zůstanou s námi v kontaktu.

Naše priority v chovu

Čistokrevnost

Všichni naši křečíci pocházejí z čistých, kvalitních linií bez hybridních a nejistých předků.

Zdraví a dlouhověkost

Všechny naše linie jsou dlouhodobě mapovány a sledovány z hlediska zdraví. Do chovu jsou vybíráni pouze silní a zdraví jedinci po kvalitních předcích.

Standardní vzhled

Vzhled našich křečíků si ověřujeme na výstavách, kterých se s křečíky pravidelně účastníme.

Povaha

Do chovu vybíráme jen hodné a nekousavé křečíky. Naši odchovanci jsou vhodní i k malým dětem.