Napište nám
Kde bydlíme
  Bc. Eva Dudíková

  Adresa: Kroměříž
  Telefon: +420 732 448 338
 E-mail:  chs.mandarins@gmail.com
19 comments
 1. Dobrý den , chtěla bych se zeptat jestli máte na prodej křečka džungarského (samičku) a jestli by bylo možné ho odebrat v Praze (v termínu do Vánoc) ?
  Děkuji za odpověď
  S pozdravem
  Kučerová Marcela

  • Dobrý den,
   samičku k prodeji mám a do Prahy bych mohla také za příspěvek dopravu zařídit. K odběru je ihned.
   Prosím, ozvěte se mi na e-mail nebo mi zavolejte a domluvíme se.
   Děkuji.
   Dudíková

 2. Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Mám křečka džungarkého (perla) a chtěla bych s ní chodit na výstavy, mohu se zeptat, co je zapotřebí, abychom se mohli některých výstav zúčasnit? A ještě se zeptám, nevíte, zda jsou některé výstavy v okolí Českých Budějovicích? Děkuji Koldová
  P. S. Mohu poslat i fotku křečka 🙂

  • Dobrý den,
   zapotřebí není nic, jen čistokrevný křečík 🙂 Členem klubu být nemusíte. Stačí se podívat na http://www.ceskykrecciklub.cz, vyplnit přihlášku na výstavu (zařadit křečíka do kategorie buď standard, nebo PET), zaplatit výstavní poplatek, přečíst si veškeré podmínky (křečík musí být ve správné přepravce, musí mít správnou podestýlku, musí být zdravý a ve vhodném věku – vše je napsáno na stránkách klubu), pak už jen přijet na výstavu a užít si zábavu 🙂 Bohužel výstavy se konají jen v Praze. Tuto sobotu je výstava v Praze v Toulcově dvoře, tak se můžete přijet mrknout, přihlášky už jsou bohužel uzavřeny.

 3. Dobrý den, bude v termínu do vánoc sameček křečíka džungarského v barvách: agouti pearl, saphire pearl nebo agouti merle a za jakou cenu i odvozem do Prahy?
  Předem děkuji za odpověď :-).

  • Dobrý den, to Vám nemohu zaručit. Mám sice 2 páry spolu viz plánované vrhy, ale začíná zima a křečíci většinou si dávají přestávku, ale uvidíme, třeba se ještě nějaký vrh urodí. Přeprava do Prahy většinou stojí okolo 100 Kč (dle toho, kolik křečíků jede a jak si to majitelé mezi sebou rozdělí), cena křečíka agouti merle je 350 Kč, sapphire merle 400 Kč, pearl 270 Kč.

 4. Dobrý den , chtěl bych se zeptat jestli máte na prodej křečka džungarského (samečka) nebo (samičku)
  Děkuji za odpověď
  S pozdravem
  Filip Novotný

  • Dobrý den, již jsem Vám psala na e-mail 😉 Sapphire by se měli narodit co nevidět. Agouti pearl snad brzy také, ale sapphire dřív – samička (Tara – viz chovní křečíci) krásně přibírá, otcem bude Santa 🙂

 5. Dobrý den, chtěla bych se zeptat – už budu mít 2 roky vašeho křečíka, ale všimla jsem si, že jedno oko má jakoby vypoulené a druhé normální, splasklé. Jinak, samička je čilá, aktivní… akorát mi to oko trochu dělá starost. Nevíte, co by to mohlo být? Děkuji.

  • Dobrý den,
   není tlustá? Většinou se toto děje u tlustých křečíků. Pokud ano, doporučuji nasadit dietu – žádné oříšky a tučná semínka, pamlsky, ovoce. Ještě by to mohl být absces uvnitř, který by jí na oko tlačil. Toto by ale poznal pouze veterinář. Pro jistotu bych za ním zaskočila, abyste si byla jistá, že je vše vpořádku. Že je aktivní, to je důležité 🙂

 6. Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli je k odběru samička křečka džungarského nejlépe nějaká barva s černou a dopravit do Studénky nebo Ostravy/Nového Jičína?

 7. Dobrý den,
  nejprve bych Vám chtěl mnohokrát poděkovat za tento krásný web plný užitečných informací.
  Obracím se na Vás s prosbou radu ohledně soužití několika křečíků. Máme prozatím v jedné ubikaci tři sestry z jednoho vrhu (jejich matka byla březí nalezena v lese), evidentní hybridi. Jedna navíc trochu slabší a nešikovnější, pravděpodobně trpící head tilt, jedna poměrně klidná a ta poslední velmi živá a patrně trochu agresivní. Jinak podle veterináře zdravé. Aktuálně jsou 10 týdnů staré, matka a jediný sameček z vrhu jsou již dlouho odděleni. Někdy je jejich soužití v absolutním klidu, někdy na sebe některé dvě prskají případně se i trochu perou. Především ta slabší si někdy hned při prvním kontaktu s některou se sester lehne na záda a píská, zatímco druhá vleze na ní a očichává ji (možná i štípe, těžko říci). Vždy jen na chviličku. V posledních dnech jsme ale zaznamenali i nějaké divočejší honičky, kdy byla především ta slabší proháněna po ubikaci, vše ale bez jakéhokoli viditelného zranění. Na druhou stranu, i pokud se hašteří, mnohdy pak zalezou spát všechny do jedné nory (přestože mají domeček se třemi samostatnými norami). Podobně, když jedou k veterináři, nakonec v přepravce vytvoří „jedno velké klubíčko“. Dokonce se dokážou poměrně šikovně a bez sporů střídat při běhání v kolotoči (mají zatím jen dva). Působí tedy, že se vlastně mají dost rády.
  Nevíme si rady, jestli a koho oddělit, nebo jestli jsou to jen „žabomyší války“ a stačilo by to třeba více prostoru, popř. se to zklidní se stárnutím myšek.
  Děkuji za jakoukoli radu.

  • Dobrý den, doporučuji oddelit tu nejslabší. V přírodě přeživaji ti nejsilnější, proto ji ty ostatní šikanují a chteji se ji prirozene „zbavit“. A to je pro ni veliký stres. Ostatní 2 můžete nechat spolu, pokud se nebudou prat.

 8. Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu. Mám dva křečky v jedné kleci. Jeden z nich vždycky vyluxuje misku a druhému nechá jen zbytečky. Poslední dva dny si nosí v torbičách pořád to samé krmení a nechce ho vyplivnout. Nemůže se krmení v torbičkách zkazit? Co ho donutí ho vyplivnout? Děkuji Tereza

  • Dobrý den, krmeni by se zkazit nemělo, pokud v nich nemá nic čerstvého jako zelenina či ovoce. Vyplivnout ho to asi nic nedonuti, zrejme se boji, že by mu to kolega sežral. Když jsou křečci sami v kleci, dělají si zásoby v domečku. Zkuste při krmení toho zraveho krecika dat stranou a nechat nejprve nažrat toho druhého, slabsiho a az po chvilce vrátit toho „nenazrance“ 😀

  • Dobrý den, toto krmení neznám. Podivejte se na jeho obsah a složení. Melo by obsahovat jen přírodní složky a žádné nabarvene tvary. Také ne příliš mnoho ořechů a kukuřice a slunečnice.

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>