Krmení

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sušené bylinky od JR Farm

Náš týdenní jídelníček

  • Každý den – 1 naběračka směsi (dle počtu křečíků v ubikaci, u miminek samozřejmě více), čerstvá voda, 1-2 kousky čerstvé zeleniny (brokolice, květák, mrkev nebo okurka).
  • 2-3 x týdně – bílkoviny (tofu, vařené luštěniny – fazole, cizrna, sušený hmyz, živé moučné červy), „večeře“ (kousek vařené těstoviny, rýže, zeleniny), sušené bylinky.
  • 1 x týdně – čerstvé větvičky, 1 kousek čerstvého ovoce (jablko, hroznové víno, jahoda).
  • Občas – listy pampelišky, mungo klíčky, čerstvá tráva, pamlsek (semínka, oříšky, Racio chlebíčky, sušené ovoce), kořeny pampelišek.

Sestavili jsme si recept na vlastní směs

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sušený hmyz (kobylky, červi, krevety) od JR Farm

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kompletní a vyvážená přírodní krmná směs Mandarin’s je sestavena dle toho, co žerou křečíci v přírodě

Každodenní jídelníček našich křečíků tvoří směs zrnin, semínek, sušené zeleniny, sušeného hmyzu, sušených bylinek, květů a oříšků. Dříve jsme používali směs od JR Farm, která byla ale nekompletní a bylo potřeba míchat více druhů, aby křečíci měli vše, co potřebují, proto jsme se rozhodli vyvinout vlastní recept na směs, která je sestavena přesně dle toho, co žerou křečíci džungarští v přírodě a schválena veterináři, kteří se zbývají hlodavci (naši směs nabízíme i k prodeji). Jedná se o plně vyváženou, kompletní a 100 % přírodní směs na míru pro křečíky džungarské. Většina komponentů v naší směsi je v BIO kvalitě, sušená zeleniny, bylinky i květy jsou z naší zahrady a chaty v horách.

Křečíci dostávají každý den 1-2 odměrky této směsi do misek k tomu určených. Někdy pro změnu krmení nedostanou do misky, ale rozházené po podestýlce, aby si ho museli sami sesbírat.

Naše směs obsahuje:

  • Obiloviny: pšenice, pšeničné burizony, pšeničné vločky, oves, ovesné vločky, ječmen, pohanka, kardi.
  • Semínka: proso čtyř barev, semenec (konopí seté), slunečnice, lněné semínko, lesknice kanárská, niger, ostropestřec, čirok.
  • Sušené ovoce: sušená jablka.
  • Sušená zelenina: sušená cuketa, sušený okurek, sušená rajčata, sušená petržel, sušený celer, hrachové vločky, kukuřičné vločky.
  • Ořechy: buráky.
  • Sušené bylinky a květy: měsíček, pampeliška, sedmikráska, kopřiva, jitrocel, listy maliníku a jahodníku, květ růže, jetel.
  • Ostatní: sušený hmyz (červi, gammarus), paddy rýže, bílá rýže, červená čočka, mungo, masové granule s 80 % masa.
   OLYMPUS DIGITAL CAMERA

   Sušení blešivci

Krmení pro křečíky

Naše krmná směs pro křečíky

Krmení pro křečíky

Naše krmná směs pro křečíky – detail

Pamlsky

Jako pamlsky používáme produkty výhradně bez cukru nebo dietní, např. od firmy JR Farm. Dále rýžové chlebíčky Racio, kukuřičné lupínky, kukuřičné křupky bez soli pro děti, Candies dietní pamlsky, oříšky (vlašské, lískové) a semínka (slunečnicová, dýňová).

JR Farm polštářky

JR Farm polštářky jsou velmi oblíbené

Zdravý Candie's pamlsek

Zdravý Candie’s pamlsek

Ostatní

Naši křečíci dostávají mimo směs, vodu a pamlsky každý den kousek zeleniny. 2-3x do týdne dostanou trochu vařené obiloviny (těstovin, kroup, rýže, kuskusu) s troškou vařené zeleniny a luštěnin (čočka, hrách, tofu). Cca jednou do měsíce dostanou křečíci kousek ovoce (většinou jablíčka). Na jaře dostávají občas kousek pampelišky nebo jetele ze zahrádky a větvičky ovocných stromů a kořeny pampelišek na okusování. Přes zimu dostávají seno a sušené bylinky s květy (od JR Farm).

Křečíci džungarští

Brokolici mají naši křečíci velmi rádi

Mláďata křečíků džungarských

Mláďátka

Naši křečíci nedostávají žádné sušené pečivo ze supermarketu (pouze občas náš doma upečený kváskový chléb složený z vody, celozrnné mouky, špetky soli, tradičního kvásku a semínek), mléčné výrobky, tropické ovoce, vitamínové preparáty a výrobky obsahující cukr (ani pamlsky typu dropsy od Mlsouna nebo piškoty). Tyto potraviny nejsou pro křečíka přirozené a jen mu ubírají na zdraví. Naši křečci jsou zdraví, vitální, nic jim nechybí a mají krásnou hebkou a lesklou srst.

Ubytování

Křečíci u nás bydlí v plastových boxech, které jsou součástí regálového systému Antonius z Ikei. Jako podestýlku používáme hobliny, křečíkům dáváme vždy také trochu sena, skart a kuchyňské utěrky nebo papírové kapesníčky na stavbu hnízda. Boxy jsou vybaveny co nejvíce přírodně – dřevěnými, kartónovými a travnatými domečky, domečky z kokosu, kůrami, kořeny, větvemi, kameny, dřevěnými mostíky, roličkami, šiškami, cihlami, kolotoči, žebříky, kartonovými patry, pískem pro činčily atp. Každý box obsahuje také misku na krmení a napáječku.

Ubytování

Ubytování mláďat

Ubytování

Ubytování našich dospělých křečků

Ubytování našich dospělých křečků

Ubytování našich dospělých křečků

Ubytování našich dospělých křečků

Ubytování našich dospělých křečků

Ubytování našich dospělých křečků

Ubytování našich dospělých křečků

Ubytování našich dospělých křečků

Ubytování našich dospělých křečků

Ubytování našich dospělých křečků

Ubytování našich dospělých křečků

Ubytování našich dospělých křečků

Ubytování našich dospělých křečků

Výběh

Našim křečíkům poskytujeme každý den výběh mimo jejich ubikaci – buď ve speciálním boxu, kde mají různé prolézačky nebo jim děláme bludiště z roliček a trubek, které spojujeme do sebe a propojujeme domečky.

Výběh

Výběh v boxu

Výběh pro naše křečíky

Výběh mimo box – bludiště

Veterinární dohled

Naše křečíky svěřujeme do péče veterinářů z veterinární kliniky PRIMAVET. Děkujeme za skvělou zdravotní péči o naše křečíky a vstřícný a lidský přístup!

primavet
primavet2